Rhinebeck Honor Rolls for 2012 Q1

0 Flares 0 Flares ×

Rhinebeck High School – High Honor Roll

GRADE 9: Amanda Cassata, Christopher Cassens, Sarah Fleischhauer, Theodore Gadsby, Avram Goldman, Soshana Goldman, Gabriel Hammoud, Sarah Hanson, Minul Haque, Austin Jessen, Elizabeth Kroll, Tor Kronbichler, Barr Lavi-Romer, Nicole Leary, Azure Leffeld, Madison Lortie, Anne Lozada, Joshua Martin, Christopher Marvin, Kathryn Muste, Carly Newman, Anne Pietrow, Sarah Prosser, Robert Santamorena, Justin Soden, Clark Waters.

GRADE 10: Kathryn Bergin, Sean Boyle, Amy Catalano, Anna Charny, Aadil Cheema, Leo Cohen, Isabelle Dampf, Taylor Gephard, Megan Heller, Ian Katomski, Leigha Knepper, Paige Lavender, Dilynn Livesey, Daisy Magnusson, Anna McNulty, Will Meyer, Max Nadel, Fanny Ortiz, Lillian Oyen-Ustad, Craig Pavord, Willa Pruitt, Eric Rodriguez, Brianna Roger, Andrew Rosenzweig, Alexa Schwartz, Rachel Tigges, Weiting Zhang.

GRADE 11: Natalie Blakey, Marissa Cascio, Tyler Dezago, James Fleischhauer, Siobhan Forbes, Rebecca Gausepohl, Roan Gideon, Christine Hatter, Nicholas Hoynes, Molly Imperato, Kristoff Lalicki, Nir Lavi-Romer, Seth McClenahan, Emily McGettrick, Camil Mikiej, Madeleine Olson, Daimyn Potts, Briana Santo, Breahanna Schwartz, Alexander Slayton, Brandt Slayton, Emily Sullivan, Maxim Tamm, Mitchell Tellerday, Kaela Toback, Carol Tyson, Kayla Weckesser.

GRADE 12: Sarah Ayton, Brigitte Bakalar, Charlotte Bakalar, Max Berger, Will Burns, Samantha Cassata, Andrew Chardavoine, Samantha Coffey, Jeffrey Cotter, Bridget Cunningham, Catherine Ely, Zoe Ettinger, Samuel Every, Will Fox, Margaret Fuerst, Alexandra Gay, Danielle Gay, Savanna Gephard, Carolyn Goldstone, Lauren Heller, Aaron Hoffman, Elliot Hoffman, Jordanna Ickes, Zachary Karas, Bailey Lyons, Meredith Mimoso, Alex Newman, Soren Pell, Sean Phelan, Eric Rosenzweig, Sam Tigges, David Williams.

Rhinebeck High School – Honor Roll

GRADE 9: Alicia Acosta, Ethan Babirad, Jacob Bennett, Garrett Bolton, Alexander Burg, Angelique Chardavoine, Maeve Cruikshank, Emily Duke, Peter Dunn, Austin Ettinger, Ryan Euell, Ryan Hagerty, Ryan Hall, Kaleigh Holmes Hunter, Natalie Hutchins, Noah Imperato, Abigail Liscum, Joanna McCauley, Cameron Mimoso, Devin Pozza, Lucille Reback, Taylor Salat, Vincent Santo, Kathryn Sistare, Jenna Sivulich, Adam Valle, Xandra Zucker.

GRADE 10: Lucas Ackerman, Melinda Annunziata, Jil Averback, Olivia Breen, Eliza Clarke, Alexander Entner, Ethan Graffam, Casey Heady, Bailey Hutchins, James Kaknis, Evan Kaplan, Katielyn Lauridsen, Sean Martin, Aidan McKibbin-Vaughan, Bennett Melley, Amanda Miller, Jesse Miller, Sarah Moore, Vincent O’Haire, Kiley Quackenbush, Morgan Rakow, Alyssa Robinson, Samantha Sherwood, Nicholas Traudt, Taylor Van Voorhis, Emily Wood.

GRADE 11: Nural Afsar, Julia Alexis, Erica Barreto, Daniel Beahan, Connor Bolton, Ashley Calvin, Meagan, Cauda, Taylor Dahlem, Amanda Endrizzi, Chloe Green, David Halstead, Sydney Howard, Matthew Kahn, Kaleigh Kupiec, Sean Lehan, Luke Matthews, Jonathan McCormack, Jacqueline Mungo, Otto Neiler, Andrew Pitcher, Isabella Romano, Samuel Rothschild, Taylor Russell, Andrew Speers, Sydney Spencer, Jamie Stickle, John Walsh, Jacquelyn Woods.

GRADE 12: Lucas Babirad, Nathan Blakey, Stephanie Byrum, Ashley Carlucci, David Chernack, Andrew Chestney, Catherine Clarke, Curtis Dalton, Abigail Dampf, Suzanne Dinga, Jacob Euell, Nicolas Fesser, Matthew Fraczek-Syczyk, Vincent Graziadio, Joshua Hanaburgh, Paul Henke, Cassandra Levey, Hans Lozada, Francisco Monroy-Jimenez, Marci Montoya, Rachel Paesano, Evan Russell, Michael Santamorena, Ariana Saxon, Griffin Swanwick, Casey Van Voorhis, Jacqueline Williams.

Rhinebeck High School – Honorable Mention

GRADE 9: Hunter Brandt, Austin Brown, Jonathan Chardavoine, Catherine Collins, Julen De Zubiaurre, Sarah Denatale, Eric Dubetsky, Mia Flanagan, Alexxis Haight, Christopher Holsopple, Spencer Hutchins, Jacqueline Miller, Cora Oakley, Emily Prentice, Anthony Salerno, Joseph Vaccarino, John Vaccaro, Victoria Vitolo, Paul Welsh, Ilana Whitmont, Lauren Zinn.

GRADE 10: Christopher Cassano, Alexander Castellanos, Era Crenshaw, Wendy Delgado, Michael Dinga, Kristopher Hicks, Hannah Merrihew, Joseph Mustello, Jeffrey Nadel, Olivia O’Leary, Nicholas Sikula, Brandon Voss, Charles Wilde.

GRADE 11: Andrew Behrens, James Cataquet, Javier Christiansen-Mulhern, Logan Dewan, Olivia Ferry, Michael Flanagan, Kory Hutchins, K. Wesley Miller, Brian Poczatek, Malcolm Ransome, Sonja Reichelt, Elizabeth Romero, Shelby Traver.

GRADE 12: Patrick Cacciabaudo, Sarah Chaneles-Wadler, Katherine Derdelinghen, Lizetta Fraleigh, Seamus Heady, Tiffanie Lawson, Ashley Martin, Erik Moore-Pearson, Juquilina Ortiz, Alexander Recchia, Eric Sowarby, Chandler Strong, Maria Theoharris, Krizia Villaflor, Sarah Wilson.

Rhinebeck Middle School – “A” Honor Roll

GRADE 6: Paul Ashworth, James W. Ayton, Elizabeth M. Callahan, Samantha L. Christiana, Emma Clegg, Emily Erlanger, Olivia Fajardo, Marissa Giamportone, Logan C. McDonagh, Kristopher W. O’Brien, Sarah L. Tobias, Kyle R. Veith, Caroline E. Voorhis.

GRADE 7: James Beeler, Anna Booz, Thomas J. Cassata, Stephanie Cassens, Kathleen Feeney, Talia Goldman, Stephanie Lozada, Samantha McClenahan, Mia Grace Naglieri, Isaac N. Neustadt, Rachel Pietrow, Carson Robinson, Regan E. Scattergood.

GRADE 8: Elizabeth E. Ayton, Isabel Carleton, Victoria Cooper, Alessandra D. Ganz, Elizabeth Goldstone, Grace Levine, Tanner A. Newman, John O’Brien, Michelle Ping, Sarah Rodriguez, Sabrina Shih, Grace J. Steele, Jack Tellerday and Mia Tsang.

Rhinebeck Middle School – Honor Roll

GRADE 6: Angela Arehart, Sofia G. Brizzi, Cameron B. Cantine, Christina Carucci, Kira S. Charny, Dylan Cho, Elena M. Cody, Roy R. Cooley, Jake A. Crandall, Lylah B. Crews, Summer A. Cruikshank, Natalia DeZubiaurre, Charles E. Derbyshire, Evan A. DiMarco, Oliver A. Dorfner, Jack S. Dykeman, Liad O. Elmelech, Daisy Gadsby, Benjamin R. Guccione, Matthew R. Hansen, Kristen M. Henderson, James H. Hicks, Ilsa L. Hoffman, Madison M. Jenkins, Michael B. Kahn, Arjun N. Lahiri, William F. Lange, Khedup N. Lodoe, Axel L. Lucas Garcia, Monica Martinez, Emma J. McNulty, Julia McNulty, Elizabeth L. Mensch, Makayla S. Merrihew, Henry J. Mosto, Raphiel N. O’Connor, Max L. Pietras, Ben A. Rinaldi, Lilianna P. Ruger, Jesse L. Schneyer, Molly P. Stark, Liam R. Szwed, Jayda Tulloch, Samuel D. Ulrich, Ethan Viator, Sarah N. Wood and Wyatt C. Zadro.

GRADE 7: Danielle Amidon, Isabel C. Barreto, Erin N. Behrens, Firas A. Cheema, Laura Clarke, John K. Coleman, Sierra A. Dahl, Matthew Dampf, Matthew Denatale, Chloe Dixon, Matthew Flanagan, John H. Fleming, rin Golestani, Quinn Graziano, Isabel Hoag, Madeline J. Holmes-Hunter, Reid S. Hues, Grace E. Johnson, Parker R. Knoop, Emma Kroll, Lex Kronbichler, Serafina K. Leffeld, Roland Lipscomb, Olivia Lortie, Iridian Lucas Garcia,Amber G. Matheson, Sean Murphy, Scott L. Oatkin, Hannah Peterson, Brooke A. Platt, Lauren A. Platt, Jamie Rifenburgh, Elizabeth Rosenzweig, Casey L. Schulkind, Lyle Schwartz, Reagan Schweppe, Holly Scott, Lia Vaccarino and Nathan Warrachart.

GRADE 8: Carter H. Beasor, Colin G. Beasor, Maggie Rae Bennett, Elvio Castellanos, Alexandra Dunn, Emily Entner, James Erlanger, Julia H. Fesser, Annabeth Gausepohl, Michelle Giamportone, Aidan Hack, Kyle Hanson, Claudia M. Helms, Bradley Holen, Dean Kaknis, Mateo Koepp, Rebecca Lewit, Derek Livesey, Nathaniel Long, Alice R. Magnusson, Matthew Martin, Zachary T. Matthews, Caileigh McDonagh, Jack McNulty, Caitlin Melvin, Brian Murray, Isabel Murray, Lillian Pavord, Jack Spencer, Sara Stiverson, Sarena Toback, Christiana Tulloch.

0 Flares Facebook 0 Google+ 0 Twitter 0 LinkedIn 0 0 Flares ×