Red Hook Honor Rolls for 2012 Q1

0 Flares 0 Flares ×

Red Hook High School – High Honor Roll

GRADE 9: Michaela Brocchetti, Eric Brodbeck, Claudia Cangemi, Jacob Carter, Parker Cavotti, Patrick Comerford, Darren Coon, Vic Cooper, Brooke Corbett, Matthew Corless, Caitlin Crane, Miles DeMartino, Rachel DeSimone, Rachel Eccles, Vincent Flood, Abigail Foster, Madeline Freedman, Paige Gallo, Samantha Gorga, Cameron Hackett, Erin Hannan, Wyett Imperati, Travis Kassner, Hannah Kubsch, Yuna Lee, Jessica Ljutich, Michelle Locke, Melissa Lynch, Nicole Marici, Carlin McEnroe, Nicholas Michitsch, James Mulvey, Brenda Palma, Tori Popp, Jazmin Rendon, Aliya Rodriguez, Christian Rohrmeier, Erica Rossetti, Caitlin Schmitz, Clea Schumer, Ted Schumer, Devin Scott, Zachary Sivulich, Charlotte Standefer, Kylie Sullivan, Kensei Suzuki, Valerie Titus, Stephen Tovcimak, Isabel Vazquez, Diana Vogt, Jhared Vosburgh, Elizabeth Westermeyer, Caleb Wootan, Sayori Yoshida, Jessica Zulch.

GRADE 10: Karim Ahmed, William Avis, Jordan Ball, Bennet Brooks, Genhevieve Callejo, Michael Callejo, Nicholas Carlson, Sophia Cerulli, Leif Christensen, John Curran, Aleksia Cvijic, Kathryn D’Aleo, Danielle DeNardis, Shane Digan, Ryan Dorrian, Nancy Guerrino, Timothee Kiluba, Samuel Laing, Joseph Lewis, Jonas Lindholm-Uzzi, Elizabeth Lococo, Sophia Lovice, Lauren Marici, Cassandra May, Daniel Mendoza, Jonni Mills, Rebecca Nesel, Ariana Padilla Carreras, Marist Parr, Katia Perez, Samantha Perricci, Liam Peterson, Nicolette Pinto, Stephanie Popovitch, Camille Queen, Sarah Reilly, Elizabeth Ricci, Casey Roth, Alison Sagerman, Katarina Salmon, Carrie Schultz, Rachael Seymour, Rachel Shoemaker, Haylie Stokes, Alexandra Theisen, Charles VanNorden, Melissa VanNorden, Charlie Webber, Shelby Wilcox, Sarah Wohlfahrt, Shannon Yearwood, Geneva Zane, Drew Zarrella.

GRADE 11: Sophia Barber, Amanda Brady, Bridget Bromberg, Brooke Capel, Brandon Caridi, Justin Carroll, Danielle Comerford, Logan Cook, Allix Coon, Victoria Darling, Emma Donohue, Isaac Dos Reis, Michelle Eggink, Marisa Flannery, Skyler Fustos, Lydia Goff, Hannah Hackett, Matthew Hahn-Rauch, Allie Hammerling, Kiley Hannan, Abigail Higgins, Adam Jeffreys, Sophie Jennis, Everett Knag, Sarah Knapp, Alexander Levenson, Kaitlyn Locke, Abigail Lowin, Erica Mansfield, Kaitlin McGovern, Aidan McLaughlin, Nicole Mills, Kailey Morrissey, Summer Mosher, Claire Mulpeter, Padraic Parr, Tyler Rivenburgh, Eve Romm, Theodor Ross, Alyssa Rowe, James Rowland, Micaela Ryan, Daphne Schroeder, Hayley Scott, Nicholas Signor, Morgan Sitler, Colette Sofokles, Rachael Stickle, Talia Stortini, Kosei Suzuki, Luy Tran, David Uridia.

GRADE 12: Alice Barber, Aaron Barkstrom, Brenna Barkstrom, Olivia Bemis, Rebecca Blisko, Andrew Butler, Charles Callejo, Steven Campagna, Alexa Capano, Kailen Costakis, Caroline Drayton, Declan Dwyer-McNulty, Devin Fraleigh, Kyla Gabriel, Daniel Gall, Michael Gemmel, Olivia Gordineer, Michael Hahn-Rauch, Devon Hannan, Elena Heath, Sara Immich, Michael Jankowiak, Nicole Jones, Blanca Larreta, Raeanna Levenson, Anwen Lewis, Nikki Lewis, Ella Lindholm-Uzzi, Sara Livecchi, Matthew Lynch, Martin McSherry, Paul Menz, Brian Messmer, Mathew Mullen-Mechtly, Ryan Murphy, Pietrina Orza, Morgan Parkin, Christine Pennisi, Miles Peyton, Ashley Pica, Olivia Popovitch, Ian Preyer-Blakney, Ellie Quinlan, Kathleen Quinn, Megan Robitaille, Jesse Rolfe, Chelsea Rose, Julian Safford, Jed Sarabia, Molly Schroeder, Cara Search, Alexandria Seymour, Lilianna Shapiro, Katelyn Shoemaker, Dakota Smedes, Caitlin Swanson, Ian Taylor, Sophia Tedesco Lessner, Clare Troy, Christina Vogt, Emily Weisbecker, Grace Weisbecker, Michael Whitman, Maclyn Willigan, Collin Wootan.

Red Hook High School – Honor Roll

GRADE 9: Colin Bemis, Solomon Bloch, Kaleigh Borneman, Ciara Burud, Connor Christensen, Arthur Coolbaugh, Lola Cornillon, Adam Costakis, Zackery Decker, Jennifer DeJoy, Kaleigh DelGiudice, Conor DePaoli, Nicole Falero, Danielle Farrell, Benjamin Fleischman, Samuel Gdula, Austin Haley-Berry, Taylor Harrison, Samantha Hues, Joseph Kihlmire, William Kristopik, Isabelle LeGare, Mary MacHugh, David Marshall,India Mehta, Laura Muldoon, Patrick Mullen-Mechtly, Elizabeth Neese, Nicholas Norton, Jack Prinz, Midori Pumphrey, Cory Silvernail, Caitlin Sinnott, Tessa Stortini, Matthew Strieder, Kyle Torre, Evan Torrisi, Eleanor Zelek.

GRADE 10: David Akst, Lucy Almada-Makebish, Nicholas Banister, Brianna Berman, Alexis Brisley, Joseph Bryant, Allison Cascone, Stefan Chichkov, Jacob Costakis, Thomas D’Angelo, Jacqueline Davies, Connor Decker,Tyler DelGiudice, Samuel Dickson, Ethan Fiege, Samuel Gilbert, John Gomez, Katherine Hardeman, Grace Hegstetter, Zachary Hilbert, Ross Insogna, Alexandria Jerro-Greco, Matthew Jordan, Benjamin Kafka, John Kay, Riley Kiggins, Trevor Kowalsky, Natalie LaBossier, Braulio Leon, Sasha Levy, Ethan Longenecker, Samantha Lore, Amanda Maguire, Briana McCann, William McNeese, Jonathan Mialma, Selena Millares, Haley Miller, Anastasia Mitchell, Alyssia Mondello, Cassidy Murray, Sophia Pelosi, Heather Pinchbeck, Roxanne Renzo, Jenna Smedes, Lorelei Smith, Michael Smykla, Deisi Sola, Ann Sullivan, Dominick Tiberio, Brandon Voll, Jordyn Whitman, Derek Zic.

GRADE 11: Mackensie Abela, Sophia Akoundi, Theodore Blake, Jenna Cerulli, Brett Cole, Tanner Coon, Kelsey Decker, Jaina Diaz-Kelly, Nicholas DiLoreto, Christian DiMarco, Sophia Duval, Kristen Falero, Matthew Fenaroli, Alexander Gruber, Cierra Harrison, Arlington Hart, Ryan Hicks, Lindsay Hobson, Kosei Iwamoto, Jaime Kent, Olivia Kornhiser, Travis Lasher, Wil Lindberg, Kelly Ljutich, Matthew Lydon, Ainsley Mannino, Moorea Martin, Ryan McArthur, Ross Morrison, Stephen Munisteri, Samuel Osterhoudt, Alexander Peraza, Parker Richmond, Kaela Schram, Gregory Selle, Colin Sinnott, Steven Tanzi, Nathalia Telles, Alyssa Thompson, Kyle VanWagner, Luke White, Julianne Wilkinson, Bradley Wolfe, Amity Wootan, Alina Wray, Samantha Ziminski.

GRADE 12: Alfred Algiere, Dylan Bard, Lylah Bateman, Krista Beneway, Jack Blanch, William Brammer, Brandon Coleman, Christopher Czajka, Andrew Dyal, Amber Edler Zollner, Sara Elbadwi, Alexander Gilbert, Devin Green, Rebecca Green, Dakota Griffin, Hyung Tong Guerra, Laura Hegstetter, Hannah Hilbrandt, Jada Kitson, Nicole Minielli, Lauren Mosconi, Megan Ostoyic, Daniela Ouro, Charlotte Peterson, Kimberly Pumphrey, Colin Rafferty, Danielle Region, Michael Rogers, Arthur Ryan, Rory Schiafo, Tiffani Shanley, Jeilin Sola, Armando Spagnoli, Travis Tamagna, Brendon Tator, Jeremy Taylor, Ilysa Timpanaro, Lily Vandeyar, Shane Wray, Sofia Zises.

BOCES Career & Technical Institute

HIGH HONOR ROLL: Hannah Bennett, Stephanie Williams.
HONOR ROLL: Matthew Brown, Christopher Fraser, Ashley Howe, Matthew Lydon, Kayla Robinson, Nathalia Telles, Brandon Wells.

Linden Avenue Middle School – Principal’s Honor Roll

GRADE 6: Nedine Abdelhamid, Miranda Beer, Conor Blatter, Nolan Bourbeau, Lillian Brandes, Romi Butscher, Perla Canales, Irene Celaya, Kaeleigh Coots, Hanlon Crane, Gianna Cuevas, Andrew Culp, Simon Dantzic, Khali Delage, Anabel DeMartino, Cameron DiMeo, Brandon Doyle, Sheena Dwyer-McNulty, Isabella Fraleigh, Christina Gildersleeve, Mary Graham, Erin Hare, Lynzie Hulle-D’Errico, Karl Kerzner, Hayley Kiggins, Shinyongja Kiluba, Joshua Koszer, Grace Leedy, Willow Lloyd Payne, Elizabeth Lowney, Hannah Malafy, John Marcotte, Alexandra McCrudden, Sydney McKay, Katrina Menos, Michael Menz, Jacob Morrison, Kathryn Mullen-Mechtly, Emily Neese, Hadley O’Connor, Gia Orsino, Helena O’Shea, Jacob Ostfeld, Caspian Packard, Tiffany Parker, Jonathan Rhea, Samala Rubin, Zachary Schott, Frederick Schultz, Tyler Sheahan, Michal Sherman, Sierra Siedsma, Reid Signet, Lucinda Standefer, Kyle Staubi, Cassidy Stride, Sally Timan, Sarah Tovcimak, Alondra Trejo, Kayla Turgeon, Nicholas Urbin, Silas Walker, Peter Walsh, Meghan Weckesser, Christopher Yearwood.

GRADE 7: Ani Almada-Makebish, Douglas Appenzeller, Emily Appenzeller, Kelsey Ball, Mia Barbuto, Adam Beach, Katherine Beaumont, Joseph Becker, Julia Bemis, Gillian Berardi, Anna Billeci, William Bloxham, Lily Ruth Bryant, Allison Budd, Abigail Carney, Emily Cavotti, Katrina Conklin, Jesus Cruz, Claudia Daley, Brendan Deckoff, Gwyss dell’Acqua, Steven DeStefano, Claire Dickson, Gabriella DiLoreto, Anna Dolen, Sara Donn, Jenna Dorrian, Lauren Engel, Syr Esposito, James Flood, Joseph Garcia, Theodora Gianakis, Liam Gomez, Thomas Graminski, Madison Guski, Niklas Hallstein, Mackenzie Heidcamp, Hayley Herdman, Jack Hobson, Ryan Hobson, Alexis Howard, Ethan Husted, Holley Kaiser, Jacob Kihlmire, Mikaela Korb, Daria Latvis, Allison Loeffel, Elizabeth Louie, Amelia Lovice, Claire McNeese, Itzel Mialma, Thomas Morris, Lauren Mulvey, Patrick Murphy, Lance Neese, George Odlum, Troy Pulver, Olivia Ranieri, Jacqueline Rodriguez, Quincy Ross, Alyssa Rusnock, Isabel San Millan, Tristen Schiafo, Tristan Schumer, Paige Scott, Tyler Seymour, Emily Shein, Zachary Soper, John Stehling, Lauren Stokes, Bailey Styles, Colin Sullivan, Nikki Swart, Joseph Tanzi, Penelope Titus, Elinor Traudt, Luca Viverito, Madison Winters, Kaleigh Wood, Katelin Zichittella.

GRADE 8: Isabella Barbuto, Kathryn Barrett, Olivia Beer, Madeline Berg, Rory Burns, Austin Cole, Adam Coleman, Marley Cook, Morgan Corless, Cassie Couse, Eric Decker, Derek Doyle, Trevor Dykas, Sienna Engasser, Jillian Engel, Alexa Franceschi, Michael Gildersleeve, Alexander Gonnella, Natalie Hayes, Kevin Horiszny, Megan Jankowiak, Tyler Kehoe, Jakob Kehr, Regina Kelly, Erin Kennedy, Isabelle LaBarbera, Shane Laibach, Austin Lunstedt, Ashley Martinez, Daniel May, Ermano Menos, Vanardo Merchant, Mia Michaelides, Daniel Monarchi, Evan Naccarato, Isabella O’Connell, Alexandra Piaget, Andrew Pica, Liam Quinlan, Abigail Romm, Robert Ryan III, Kimberly Selle, Mackenzie Signet, Beau Smith, Makenzie Smith, Sarah Timperio, Trent Truitt, Christopher Turgeon, Henry Tynes, Alexander VanPelt-Cathcart, Alexander Voll, Jessica Wilkinson, Avis Zane.

Linden Avenue Middle School – Honor Roll

GRADE 6: Bryce Baker, Hailey Bauer, Sadie Bloch, Mathew Boryk, Sean Burke, Hannah Campagna, Ernest Churchill, Jason Davis, Regina DeMier, John Duffy, Joseph Duval, Alexis Ferrara, Derek Fisher, Amandajane Fuchs-White, Peter Gorga, David Graff, Mara Halas, Sydni Harrison, Molly Higgins, Peyton Horst, Cassandra LaBarbera, Jose Labastida, Kiley Lenahan, Summer Lown, Hannarose Manning, Owen McCann, Hannah McCarthy, Aidan Miller, Kristine Miller, Brianna Mulvaney, Anna O’Keeffe, Sydney O’Neill, Abigail Osterhoudt, Michael Picciuolo, Sara Reyes-Ojeda, James Rossetti, Brandi Rusnock, Rebecca Scism, Emma Smith, Lucas Staats, Evan Tompkins, Montana Wells, Jordan Zimmerman.

GRADE 7: Anthony Aiello, Jason Allen, Daniel Berns, Sean Berry, Colin Bertomeu, Sophie Bruno, Hunter Cole, Skyler Coon, Nicholas Corbett, Ethan Curtis, Isabella Diaz-Kelly, Rachel Dockstader, Sage Engasser, Ellette Fiege, Brandon Flynn, DeCourcey Gardner, Katelyn Glick, Tanner Guidi, Matheu Hunziker, Alon Iwamoto, Garrett Kruger, Kyle McCluskey, Hudson Miller, William Morrison, Faith Mowris, Alexander Nesel, Collin Peterson, Tristan Pitcher, Jordan Rabbett, Hannah Rein, Elissa Rhynders, Peter Riley, Alexander Robertson, Austin Rowland, Jeremy Safford, Owen Sagerman, Justin Tran, Sierra West, Galen Willigan, Matthew Zduniak.

GRADE 8: Madeline Ames, Ian Anderson, Devin Balloqui-Smith, Lauren Bennett, Kalli Bost, Alex Brailey, Kira Bruno, Nicholas Cahill, Jared Colow, James Cowperthwaite, Peter D’Aleo, Connor Donovan, J. Donovan, Brianna Dube, Claire Dyal, Grace Folmsbee, Meaghan Hardeman, Colin Herdina, Nicholas Hunziker, Evan Insogna, Liam Jantzen, Erik Johnson, Kiana Kipp, Benjamin Kocik, Emily Levine, Angelina Maneri, Gabrielle Miccio, Alyson Miller, Nicholas Morrissey, Roberto Mosconi, Sharon Pike, Jennifer Rowland, Natalie Ryan, Brian Sheppard, Mackenzie Swart, Shawna Timperio, Christian Wert.

0 Flares Facebook 0 Google+ 0 Twitter 0 LinkedIn 0 0 Flares ×